wtorek, 15 listopada 2016

Sesja zdjęciowa do magazynu wnętrzarskiego - kulisy
To nie jest pierwszy raz kiedy goszczę w swoim domu redakcję magazynu wnętrzarskiego. Jest to też kolejne mieszkanie mojego projektu, w którym odbyła się sesja zdjęciowa do publikacji w czasopiśmie branżowym. Za każdym razem stanowi ona okazję do fantastycznego, inspirującego spotkanie, którego owocem są nie tylko piękne zdjęcia ale też znajomości na lata.
 
Tym razem mieliśmy okazję z Rafałem ugościć niezwykle zgrany duet w osobie stylistki Karoliny Klepackiej oraz fotografki Moniki Filipiuk-Obałek. Dziewczyny, jak przystało na profesjonalistki, wykonały kawał dobrej pracy podczas, której wszyscy doskonale się bawiliśmy. Jeśli jednak myślicie, że zrobienie takiej sesji to szybka i łatwa sprawa to jesteście w dużym błędzie. Wykonanie doskonałych zdjęć oddających charakter i piękno wnętrza, wymaga wielu godzin pracy od tworzenia stylizacji i komponowania ujęć do poszukania kadru, detalu i światła. To bardzo drobiazgowa i żmudna praca, w której każdy element jest niezwykle istotny. Ważna jest też odpowiednia współpraca między stylistą a fotografem oraz podobne poczucie estetyki. Dziewczyny momentami rozumiały się bez słów, szybko łapiąc właściwą kompozycję zdjęcia. Cała sesja trwała ponad 8 godzin, po których wszyscy byliśmy zmęczeni ale też usatysfakcjonowani. 

Cieszę się, że mogliśmy z Rafałem spojrzeć na nasze mieszkanie z innej perspektywy, oczami drugiej osoby. Karolina przywiozła ze sobą kilka elementów dekoracyjnych takich jak poduszka, koc czy wazon. To wprowadziło do wnętrza trochę świeżości i dało nam wskazówki jak jeszcze możemy udoskonalić jego wystrój.

Zobaczcie sami kulisy sesji oraz kompozycje stylistki.

 


Cały reportaż oraz piękną sesję zdjęciową znajdziecie w najnowszym grudniowym numerze "M jak mieszkanie".
5 komentarzy:

 1. tak , tak, tak i dzięki temu numerowi poznałam tego bloga!

  OdpowiedzUsuń
 2. tak, tak, tak, dzięki numerowi tego czasopisma wybrałam styl wnętrza i poznałam Panią Architekt, dzięki Pani Kasi mam piękne, funkcjonalne i ponadczasowo urządzone mieszkanie (po dwóch latach nie zmieniłabym absolutnie nic)i czekam na jej blogu na każdy wpis!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Pani Małgorzato :)...bardzo się cieszę, że tak dobrze się Pani mieszka we wnętrzu, którego projekt miałam przyjemność wykonać...z resztą jest on jednym z moich ulubionych :)

   Usuń
 3. Takie sesje zdjęciowe to fantastyczna nagroda za prowadzenia bloga. Jeżeli stoją na wysokim poziomie (jak ta) to dodatkowo przyciągają uwagę! No i można się pochwalić swoim wnętrzem jak i "wnętrzem".

  OdpowiedzUsuń