wtorek, 10 maja 2016

Kształtuj gust swojego dziecka

Jestem zdania, że wrażliwość na piękno i poczucie estetyki wynosi się z domu. To jak mieszkamy, co nam się podoba i jak się nosimy w dorosłym życiu jest odzwierciedleniem wzorców jakie przekazywali nam rodzicie oraz smaku i siły zmysłów jaką w nas wykształcili. Dlatego tak ważne jest dla mnie to czym się otacza i w jakiej przestrzeni wychowuje się nasza Córeczka. 

Gust jest kwestią niezwykle subiektywną, lecz istnieją pewne wzorce definiujące ogólno pojęty styl i klasę. Wszystko co stanowi kanon piękna zamyka się w prostocie, wysmakowaniu i wyważeniu. Zatem obcowanie z tak ukształtowanymi przedmiotami i wnętrzami powoduje, że stajemy się bardziej wymagający i wyczuleni na tego rodzaju estetykę. A wiadomo, że im skorupka za młodu...Dlatego warto od najmłodszych lat uwrażliwiać dziecko na piękno, otaczać go prostotą i pokazywać alternatywę dla wszechobecnego kiczu, tandety i stylistycznej bylejakości. Najłatwiej zacząć edukację od zabawek. Wybierać te z naturalnych materiałów, odzwierciedlających rzeczywistą formę i skomponowanych w stonowanych kolorach. Warto o tym pamiętać szukając prezentów dla naszych pociech z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. Ja planuję realizację projektu drewnianego domku dla lalek. Jeżeli sami szukacie bezpretensjonalnego domku-zabawki dla najmłodszych mam dla Was małą podpowiedź. Jest to kwintesencja minimalizmu i naturalności w idealnie podanej formie. Zobaczcie sami. Zakochacie się od pierwszego wejrzenia ;)

Wszystkie domki są do kupienia w sklepie WZORY.design


Więcej dobrego designu wyrażonego w najlepszym polskim wzornictwie znajdziecie już w najbliższą sobotę 14 maja na targach WZORY WIOSNA. Na miejscu będzie można zobaczyć i kupić produkty od ponad dwustu młodych projektantów i rzemieślników.

http://wzorytargi.pl/wzory-14-maj-2016/


2 komentarze:

  1. Sliczne �� szkoda ze juz za stara jestem i nie mam corki tylko 3 bandziorow �� pamietam za to z dziecinstwa jak sama robilam domek dla lalek z kartona. To byla tworcza zabawa. Mebelki z kartonikow po lekach oklejone papierem. Normalnie dzielo sztuki ��

    OdpowiedzUsuń
  2. Zabawki wykonane własnoręcznie sprawiały największą frajdę i przy tym rozwijały kreatywność :)

    OdpowiedzUsuń