wtorek, 26 kwietnia 2016

Nowości w pokoju Córeczki





Pokój naszej Córeczki od samego początku miał odpowiadać skandynawskiej estetyce prostoty i minimalizmu. Wyszliśmy z założenia, że kolorystyka pomieszczenia i elementy wykończenia powinna być tłem dla wielobarwnych zabawek i okładek książek dziecka. Jednak puste białe ściany były zbyt dominujące i smutne. 

Postanowiliśmy je zagospodarować,  ale w sposób wyważony i neutralny. Kupiliśmy piękny plakat z tekstem modlitwy  i grafiką nawiązującą do wzorów tapety przy łóżku Córeczki. Na drugiej ścianie powiesiliśmy dwie półeczki, które czekały na wykorzystanie już ponad pół roku. Pełnią one funkcję nie tylko dekoracyjną ale też praktyczną, gdyż dają dodatkowe miejsce na książki, których wciąż nam przybywa. Półki przyozdobiłam własnoręcznie wykonaną girlandą. Sposób na jej wykonanie zdradzę w kolejnym poście, jeszcze w tym tygodniu ;)








Także szafa z ubraniami Córeczki wymagała interwencji. Urwała się jedna gałka meblowa tak, że nie dało się już wykorzystać. Była zatem okazja do kupienia nowych i w dodatku wygodniejszych do użytkowania przez małe dziecięce rączki.




plakat / DaWanda
półki / Ikea
gałki meblowe / a Tab





2 komentarze:

  1. Bardzo ładny pokoik ma Wasza córka i nie jest przesadnie zagracony.

    OdpowiedzUsuń