wtorek, 16 lutego 2016

Nudne mieszkanie w bieli?
Od kilku lat monochromatyczne wnętrza są w modzie. Jednak często ich jednorodna tonacja i homogeniczna forma wydaje się nudna i pozbawiona polotu. Czy zawsze tak musi być? 

Zaprojektowanie atrakcyjnego i gustownego wnętrza w jednym odcieniu jest nie lada sztuką. O całości decydują szczegóły, umiejętność doboru detali, faktur i materiałów. Właściwe zastosowanie kolorystycznych akcentów i wyważonych kontrastów potrafi przełam monolityczny i jednolity charakter przestrzeni

W tego rodzaju wnętrzach najczęściej dominuje biel. Stanowi ona bazę definiującą całą kompozycję mieszkalną. Dzięki niej wszystko co znajdzie się w danej przestrzeni jest treścią określającą jej styl i charakter.
Chcę się z Wami podzielić wnętrzem będącym doskonałym przykładem estetyki przestrzeni jednobarwnych.  Podstawowym kolorem jest biel idealnie zestawiona z szarością i czernią oraz drewnem. Wszystko niezwykle wysmakowane, zrobione z dużym wyczuciem i przestrzennym oddechem. Klimat mieszkania tworzą przede wszystkim dekoracje ścienne w formie grafiki i zdjęć, dyskretne sztukaterie i przepiękne drzwi wewnętrzne. Biała prawa okien i drewniana podłoga dopełnia całości, podkreślając świeżość i elegancję wnętrza. O przytulności mieszkania zdecydował wybór różnorodnych tkanin poduszek, dywanów i materiałów wykończeniowych mebli oraz podłóg.Źródło zdjęć tutaj

5 komentarzy:

 1. Ja uwielbiam takie wnętrza :) Jest przecież pięknie! Ja sobie dużo dodatków zamieniłam w biel :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Białe dodatki zawsze będą w modzie i nigdy się nie znudzą ;)

   Usuń
 2. Biały to świetna baza, na jej tle świetnie wyglądają inne kolory, dlatego jest świetna i ponadczasowa.

  OdpowiedzUsuń
 3. nigdy nie zgodzimy się ze stwierdzeniem, że białe wnętrza są nudne! powyższe zdjęcia są najlepszym dowodem na to, że tak nie jest;)

  OdpowiedzUsuń