środa, 3 lutego 2016

Elena Shumilova

Rzadko się czymś zachwycam. Jeśli już coś mnie urzeknie i zafascynuje to pochłania mnie bez reszty. Tak też było z moim nowym artystycznym odkryciem.

Fotografia to moja pasja, którą niestety mocno zaniedbałam i której nie poświęcam tyle czasu ile bym chciała. Obowiązki rodzinne i zawodowe ograniczają moje możliwości rozwijania warsztatu. Jednak zawsze znajdę chwilę na poszukiwanie fotograficznych perełek. Ostatnio natrafiłam na prawdziwe cuda, w których od razu się zakochałam. 

Autorką tych wyjątkowych zdjęć jest Elena Shumilova, rosyjska fotograf, która uwiecznia swoich synów ze zwierzętami z ich gospodarstwa. W jej dziełach odnajdujemy niezwykłą wrażliwośći i czułość wobec fotografowanych postaci. Zdjęcia przepełnione są miłością do jej dzieci. Stanowią delikatny ale zarazem przenikliwy wyraz więzi człowieka ze zwierzęciem. 
  
Elena Shumilova w doskonały sposób posługuje się grą świateł, wykorzystując naturalne okoliczności przyrody jako tło zatrzymanych chwil. Dzięki artystycznej kompozycji fotografie sprawiają wrażenie bajkowych, wyrwanych z nieco fikcyjnego kontekstu.

Nie wiem jak Wy ale ja nie mogę oderwać od nich wzroku i mogłabym przeglądać je godzinami.

 

2 komentarze:

  1. Niezwykłe są te zdjęcia, mają w sobie coś magicznego. Z resztą dzieci i zwierzęta to wdzięczny temat do fotografowania. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadzam się, że dzieci i zwierzęta mają najwięcej uroku i z nimi zdjęcia są najpiękniejsze :)

      Usuń