wtorek, 17 listopada 2015

Prace wykończeniowe w mieszkaniu - cegła

Nasze mieszkanie powoli nabiera kształtów. Wnętrze nadal jest surowe jednak już bardziej przypomina dom niż plac budowy. 

Sufity pomalowane są już na wyjściowo - za wyjątkiem łazienki. Na ścianach została położona jedna warstwa białej farby. Jedynie w salonie jedna ze ścian będzie w moim ulubionym szarym kolorze. Drugie malowanie a także wykończenie farbą tablicową będzie dopiero po ułożeniu i wycyklinowaniu parkietu. Niestety wejście parkieciarza z pracami oddala się w czasie. Posadzka jest wciąż zbyt mokra. Pochłaniacz wilgoci pracuje już od dwóch tygodni. Dopiero we czwartek fachowiec od podłóg ponownie sprawdzi czy można rozpocząć układanie parkietu. Mamy zatem duży poślizg.

Często pytacie mnie o cegłę, którą wybraliśmy do naszego mieszkania. Konkretnie jest to płytka ręcznie formowana o kolorze Super white I zakupiona bezpośrednio u producenta KMK Klinkier (mają w tej chwili dużo promocji). Nie po raz pierwszy zdecydowałam się na materiał tej firmy. Użyłam go już w kilku swoich projektach m.in. tutaj i tutaj. Przewagą ceramicznej cegły nad jej gipsowym odpowiednikiem jest naturalny wygląd i trwałość. Owszem wiąże się to z większym kosztem zakupu jednak traktuję to jako inwestycję w jakość i piękno na długie lata. Dodatkowo jeżeli wykładamy cegłą dwie narożne ściany, warto pamiętać o zamówieniu płytek kątowych tzw. narożników.Niezależnie od reszty pomieszczeń wykańczana jest łazienka. Jestem zachwycona płytkami nad wanną. Po zafugowaniu będę wyglądać jeszcze piękniej. Ułożenie wzoru było karkołomnym zadaniem ale efekt końcowy wynagrodził nasz trud. W przyszłym tygodniu będzie już montowana zabudowa do łazienki i garderoby. Pozostanie zainstalowanie reszty sanitariatów, baterii, oświetlenia oraz lustra i szyby prysznicowej.14 komentarzy:

 1. Interesujący projekt. Chętnie będziemy podziwiać finalny efekt.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)...już nie mogę się doczekać kiedy Wam go pokażę...

   Usuń
 2. niby super white a wydaje się kremowa? może w tym świetle :) p.s piękne płytki łazienkowe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. masz rację...cegła nie jest śnieżno biała tylko lekko kremowa...dzięki temu nie wygląda sztucznie..

   Usuń
 3. Piękne, piękne płytki! Niesamowicie zazdroszczę Wam tak zaawansowanego etapu w wykańczaniu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi się wciąż wydaje, że koniec prac jeszcze daleko..

   Usuń
 4. Świetnie wygląda ta ściana z cegły. Jednak naturalny materiał daje wyjątkowy efekt. A płytki w łazience cudo :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naturalny materiał wysokiej jakości to najlepsza inwestycja :)

   Usuń
 5. Wygląda bardzo obiecująco. Jest moja ukochana cegła więc nie mogę doczekać się finału :)

  Pozdrawiam.
  Magda z My Sweet Dreaming Home

  OdpowiedzUsuń
 6. gdyby łazienka była większa to by lepiej wyglądało...

  OdpowiedzUsuń