piątek, 6 listopada 2015

3 oryginalne dekoracje ścienne
Kiedy siadam do projektowanie wnętrz swoich inwestorów zwykle mam już w głowie ogólny zarys koncepcji. Pozostaje wszystko uporządkować, narysować i dopracować detale. I ten ostatni etap pracy jest najtrudniejszy, gdyż to właśnie szczegóły decydują o jakości i wyjątkowości projektu.

Najważniejszym elementem kompozycyjnym wnętrza są ściany. Najchętniej wykańczam je cegłą. Jednak nie mogę wypełnić nią wszystkich płaszczyzn. Dlatego nieustannie szukam pomysłów na niestandardowe i oryginalne detale oraz dekoracje ścienne. A te poniżej są naprawdę wyjątkowe.

Projektuję właśnie mieszkanie bliskich znajomych. Są to fantastyczni, pełni pasji ludzie z niespożytą życiową energią. Dużo podróżują, więc chcę zaaranżować im element związany z ich hobby. Znalazłam rewelacyjną drucianą mapę świata  (dostępną tutaj), którą powieszę na jednej ze ścian w ich salonie. Doskonały pomysł na dekorację i sposób na wyeksponowanie podróżniczych pamiątek lub zdjęć.Drugą ścienną ozdobę wypatrzyłam na zdjęciach skandynawskich aranżacji. Świecznik ścienny (dostępny tutaj) zachwycił mnie swoją minimalistyczną formą. W zestawieniu z kilkoma elementami tworzy niezwykłą przestrzenną strukturę. Świecznik pełni dodatkowo funkcję iluminacyjną, wprowadzając do wnętrza dużo przytulności i intymności.Trzecim znakomitym pomysłem na udekorowanie ściany są miękkie panele ścienne (dostępne tutaj). Jest to moje odkrycie sprzed roku, ale dopiero teraz będę miała okazje wykorzystać w aranżacji własnej sypialni. Ale o tym w oddzielnym poście. Panele dają duże możliwości aranżacyjne poprzez zestawienie różnych form i kolorów, a efekt końcowy naprawdę zachwyca.6 komentarzy:

 1. Panele ciekawe tylko jak z utrzymaniem ich w czystości?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Producent zapewnia, że łatwo się je czyści...już niedługo przekonamy się w praktyce :)

   Usuń
 2. Świetna ta druciana mapa + fotki z podróży. Może z tego powstać naprawdę klimatyczna ściana.

  OdpowiedzUsuń