wtorek, 13 października 2015

Weekend w Łodzi
W założeniu minione 4 dni miały być moim "designerskim" weekendem w Łodzi, jednak z racji na towarzystwo mojego męża i córeczki, był to fantastyczny rodzinny czas z dużą dawką dobrego wzornictwa i blogowych inspiracji.

Głównym powodem, dla którego pojechałam do tego poprzemysłowego miasta była trzecia edycja MEETBLOGIN, ogólnopolskiego zjazdu blogerów wnętrzarskich. Inicjatywa ta, odbyła się w ramach Łódź Design Festival. Miałam okazję uczestniczyć w wykładach, spotkaniach i wystawach. Z kolei wspólny, rodzinny wyjazd był pretekstem to spędzenia paru dni razem, bez ciągłej, codziennej gonitwy.

Konferencja MEETBLOGIN bardzo hojnie wspierana przez licznych sponsorów, dała mi przede wszystkim możliwość poznania kilku wnętrzarskich blogerów, nawiązania kontaktu z firmami oraz wysłuchania ciekawych prelekcji. Na szczególną uwagę zasługiwało wystąpienie Artura Jabłońskiego, autora bloga Jeszcze Jeden Blog. W sposób merytoryczny, humorystyczny i konstruktywny przekazał wiedzę o budowaniu marki. Jego wykład dał mi dużo do myślenia. Ale o tym za chwilę. Mnie, jako miłośniczki pięknego designu, ucieszyła perspektywa odwiedzenia i przyjrzenia się z bliska przykładom dobrego wzornictwa użytkowego. Zawsze w takich sytuacjach zaskakuje mnie niezwykła kreatywność i polot najwybitniejszych twórców tego gatunku. Miałam wreszcie okazję wprowadzić w ten świat swoich najbliższych. Córeczka w namacalny sposób poznawała wszystkie prezentowane przez wystawców przedmioty i produkty. Wyjątkowości zarówno konferencji, jak i całemu festiwalowi nadawał kontekst architektoniczny, w którym oba wydarzenia się odbywały. Fantastyczne industrialne przestrzenie, pofabryczne lofty, same w sobie stanowią niepowtarzalną atrakcję i inspirujące doświadczenie. 

Muszę też wspomnieć o pomysłowości sponsorów zjazdu blogerów, którzy w dużej mierze zaskoczyli uczestników formami prezentów jakie dla nich przygotowali.


Nie mogłam sobie odmówić drobnych zakupów. Tym razem pokusiłam się o genialną publikację "Furnitecture" autorki Anny Yudiny, będącej zbiorem niezwykłych projektów mebli. Doskonałe źródło inspiracji do mojej pracy projektowej.


A wracając do poprelekcyjnych przemyśleń, nasunęło mi się pytanie, które chciałabym skierować do Was, moi drodzy Czytelnicy:

CO WAS PRZYCIĄGA NA MAKE NEW HOME? 

Bardzo bym chciała poznać Wasze zdanie, które w dużej mierze może mieć wpływ na formę i charakter MAKE NEW HOME w jego niedalekiej przyszłości. 
 8 komentarzy:

 1. ja trafiłam tu przez Anię. chyba zalinkowała kiedyś na nebule adres Twojego bloga. A przyjaciele naszych przyjaciół są naszymi przyjaciółmi ;)
  sama jestem świeżo w tematach wykończeniowych, bo niedawno się przeprowadziłam. ciągle jeszcze przy czymś grzebiemy..
  zaglądam bo ciekawa jestem Waszego finału :) Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że jesteś :) Tym bardziej, że mamy wspólny temat prac wykończeniowych. A na blogu będzie coraz więcej postów o naszym mieszkaniu.

   Usuń
  2. jak chcesz nas poznać zerknij na mój instagram: ewa_gl

   Usuń
  3. o jak miło, że to Ty :)...już podglądam Twój profil...i zdradzę Ci, że mam kolejny, nowy pomysł na niedrogi regał w salonie..ale o tym za jakiś czas na blogu :)

   Usuń
 2. Chętnie zerkam na bloga, bo właśnie buduje się nasze pierwsze mieszkanie i chłonę inspiracje zewsząd :)
  Lubię ładne, funkcjonalne i niebanalne wnętrza. Wokół można zobaczyć tendencje : to co w najbliższym markecie budowlanym, to w 80% mieszkań. Blog daje mi szersze pole widzenia, świeże pomysły, odwagę na stworzenie czegoś własnymi rękoma. Chętnie śledzę Wasze zmagania z nowym mieszkaniem i staram się wyłapywać praktyczne rady, bo na naszym metrażu (55m2) i przy ograniczonym budżecie funkcjonalność to priorytet.
  Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, że jesteś i razem ze mną zmagasz się z niełatwym zadaniem urządzenia mieszkania. A 55 m2 to nie taki mały metraż...sama jeszcze niedawno mieszkałam na 40 m2 i też było wygodnie..kwestia dobrej aranżacji ;) Powodzenia!

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Też mi się podoba..fajna alternatywa dla tradycyjnego regału

   Usuń