niedziela, 13 września 2015

Wyjątkowe mieszkanie na warszawskich Bielanach

Najprzyjemniejsza i najbardziej konstruktywna praca nad projektem wnętrz jest zawsze z inwestorem, który decyduje się na współpracę ze mną na podstawie moich wcześniejszych realizacji. Wówczas od razu udaje się znaleźć wspólny język, dzięki podobnemu poczuciu estetyki i zamiłowaniu do danego styly architektonicznego.


Tak było i tym razem. Inwestorka zgłosiła się do mnie po tym jak trafiła na publikację realizacji mojego projektu, o którym pisałam tutaj. Na wstępie powiedziała, że chciałaby mieć mieszkanie w tym samym stylu i charakterze, wskazując elementy wykończenia, które pragnie przenieść do swojej przestrzeni mieszkalnej. Jednym z nich była ponadczasowa ręcznie formowana cegła. Mieszkanie stanowiło duże wyzwanie projektowe ze względu na nieregularny rzut i niewielką powierzchnię. Miałyśmy o tyle komfortową sytuację, że można było wprowadzić istotne zmiany jeszcze na etapie budowy. W dużym stopniu przearanżowałyśmy całą przestrzeń.

Trudno jednym słowem określić stylistykę tego wnętrza. Jest to mieszanka nowoczesności, industrializmu i skandynawii. Bazowym elementem jest piękna drewniana podłoga, nadająca wnętrzu klasy i smaku. Wspomniana już cegła wprowadza do przestrzeni surowość, będąc jednocześnie strukturalnym i kolorystycznym akcentem. 

Kuchnia to prosta, nieoczywista forma oraz kompozycja bieli i drewna przełamana czerwoną barwą cegły. Na małej powierzchni udało się wygospodarować pojemną zabudowę rezygnując jednocześnie z szafek wiszących.

Sypialnia, do której będą prowadzić szklane drzwi (kiedy robiłam zdjęcia jeszcze ich nie było, podobnie jak kinkietów nad łóżkiem) jest przestrzenią o stonowanych kolorach, sprzyjających wyciszeniu i odpoczynkowi. Znalazły się w niej tylko niezbędne meble, dzięki czemu udało się uniknąć efektu przeładowania pokoju. 

Łazienka jest moim ulubionym pomieszczeniem w tym mieszkaniu. Przepiękna czarno-biała mozaika ścienna zdefiniowała charakter całej przestrzeni. Zestawiona z drewnianą i czarną zabudową tworzy niepowtarzalną, wyrazistą kompozycję.


2 komentarze:

  1. Fajne! :D Wygląda na małe, ale świetnie zagospodarowano przestrzeń - jest przestronnie, wszystko na swoim miejscu... Bomba!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję :)...jednym słowem zamierzony efekt osiągnięty!

      Usuń