środa, 23 września 2015

Neony czyli detal we wnętrzu cz. 2Już w najbliższy poniedziałek odbieram klucze do swojego nowego mieszkania i zaczynam prace wykończeniowe. Jestem niesamowicie podekscytowana. Wciąż przychodzą mi do głowy nowe pomysły na aranżację wnętrza. Zastanawiam się też nad dekoracją ściany w sypialni i coraz chętniej widziałabym w tej roli neon.

Okres największej świetności, rozpoczętej w Polsce w latach 20-tych, neony mają już za sobą. Jednak świadomość wartości historycznej, sentymentalnej i estetycznej z roku na rok wzrasta. To jakim jest unikatowym przykładem polskiego designu świadczy Muzeum Neonów w Warszawie, którego zasób to już ponad 100 eksponatów, gruntownie odrestaurowanych.

Panująca już od kilku lat moda na elementy retro w wnętrzach znalazła swoje odzwierciedlenie także w postaci neonów. Inspirowane formami oraz nazwami kultowych niegdyś miejsc są przenoszone w mniejszej skali do mieszkań i lokali użytkowych. Zachowują przy tym duży ładunek kolorystyczny i ekspresyjny. Jako przestrzenne, świetliste detale stanowią doskonały element wystroju, nadający wnętrzu wyrazistego, często humorystycznego charakteru oraz blasku. Przeżywający renesans neon to idealny dodatek do każdej przestrzeni mieszkalnej jednak mi najbardziej podoba się w sypialni.

4 komentarze:

 1. Bardzo mi isę podobają! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Neony we wnętrzach są rzadko spotykane. Na zdjęciach jednak prezentują się świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne inspiracje. Szczególnie podobają mi się neony na tle cegły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oo tak, mają świetny industrialny charakter :)

   Usuń