środa, 10 czerwca 2015

Geometryczne wzory czyli moc i siła przyciągania

Jestem wzrokowcem, w związku z tym moją uwagę zawsze przyciąga wszystko co jest w moich ulubionych wzorach. Jedni lubią motywy zwierzęce, inni nadruki kwiatowe, abstrakcyjne printy lub orientalne desenie.
Największą siłą oddziaływania mają na mnie wzory geometryczne, kompozycje trójkątów, kwadratów oraz rombów. To jest moja ogromna słabość gdyż, bez względu na to w jakiej formie są użyte czy na tapecie ściennej czy na słomce do napojów, zawsze skupią moją uwagę i wzbudzą pragnienie posiadania. Przybywanie w otoczeniu geometrycznych motywów powoduje we mnie przyjemne odczucia, zaspokajając mój estetyczny apetyt. 
Ponad to nieustannie podczas rozmów telefonicznych rysuję różne figury geometryczne. Według badań psychologa Jacka Goodmana tego rodzaju szkice oznaczają talent do nauk przyrodniczych. Takie osoby cechuje duża wyobraźnia, rozwaga i skłonność do namysłu przed jakimkolwiek działaniem. To cała JA, no może poza umysłem ścisłym, bo jestem typową humanistką ;) 

Tak więc podążając za wszechobecną geometrią wyszukałam kilka pięknych przykładów zastosowania ich we wnętrzach. Moje serce dawno skradła znana marka Ferm Living, których produkty są po prostu przepiękne i uniwersalne.

4 komentarze:

 1. W home&you są teraz czarno-białe rurki do napojów z papieru w promocji :) (podobne do tych co są na ostatnim zdj. - ze wzoru!)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tacę biorę :) Miłego weekendu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słusznie..jest świetna! :)
   Tobie również miłego weekendu :)

   Usuń