niedziela, 28 czerwca 2015

Fotele z lat 50/60 - tychDo napisania tego postu zainspirowały mnie maile od moich Czytelników. Wielu z Was zainteresowało się fotelami, które mam do sprzedania oraz pytało czy posiadamy do odrestaurowania jeszcze inne meble.
Jak już wspominałam we wcześniejszych wpisach odnawiamy krzesła do naszej nowej kuchni oraz szafkę pod telewizor. Na swoje nowe życie czeka także kolejny fotel z lat 50/60-tych, który nie jest przewidziany w aranżacji naszego salonu. Zwyczajnie nie będzie na niego miejsca. Zatem jak tylko czas nam na to pozwoli, odremontujemy go i obijemy uniwersalną tkaniną i wystawimy na sprzedaż. A tak wygląda w oryginalnym wydaniu. Muszę przyznać, że pod względem formy i kolorystyki obicia jest rewelacyjny.

Jedna z Czytelniczek wspomniała w mailu, że podobają się jej fotele kubełkowe. Pochwalę się, że jestem szczęśliwą posiadaczką jednego egzemplarza tego ponadczasowego mebla. Od niego rozpoczęliśmy z mężem naszą przygodę z meblami retro. Niestety brak doświadczenia spowodował, że dobraliśmy nieodpowiednią tkaninę do jego kształtu. Okazała się zbyt sztywna i nie najlepiej układa się na fotelu. Jednak w całości wygląda on bardzo ładnie i służy nam do dzisiaj. Nawet z tak pomarszczonym obiciem ma swój urok. Tylko wciąż brakuje wolnej chwili na wykończenie drewnem jego metalowych, niezbyt estetycznych nóżek. Zapewne zagospodarujemy go w naszej przyszłej sypialni.

4 komentarze:

 1. Moda powraca, takie fotele spotykam teraz w designerskich kawiarniach, a kiedyś nie mogłam ich znieść u mojej babci :) Czasem niektóre rzeczy w nas dojrzewają ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze wiele osób nie jest świadomych jakie perełki posiada w swoich domach lub wyrzuca na śmietnik. A ja z tego korzystam ;)
   Niektóre rzeczy docenia się z czasem, przychodzi to z wiekiem, wiedzą i doświadczeniem :) Pozdrawiam

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. hmm...najczęściej przy śmietnikach ;)...ludzie wystawiają niepotrzebne im już meble a ja nadaje im drugie życie...

   Usuń