niedziela, 3 maja 2015

Drabina dekoracyjna
W ostatnim czasie przedmioty codziennego użytku i przemysłowe przechodzą renesans. Jednym z nich jest drabina, do niedawna stosowana przede wszystkim na budowie lub gospodarstwach domowych. Zmodernizowana w twórczy i nieszablonowy sposób przyjęła rolę dekoracyjną. Stała się punktem wyjścia dla designerskich wariancji na temat pragmatycznego i zdobnego mebla.
Drabina po rozszerzeniu swojej funkcji i zróżnicowaniu formy znajduje zastosowanie w każdym pomieszczeniu wnętrza mieszkalnego i komercyjnego. Może służyć jakoś wieszak na ręczniki w łazience lub ubrania w przedpokoju, praktyczny przybornik w kuchni, regał na książki i bibeloty w salonie, kwietnik, gazetownik lub prosty stelaż pod ozdobne oświetlenie. Drabina dekoracyjna jest delikatnym, niezobowiązującym detalem we wnętrzu, któremu nadaje smak i trochę zawadiacki charakter. Dodatkowo jest elementem, który swobodnie można przenieść, przearanżować i zagospodarować w nowy sposób. Przyznam, że coraz częściej myślę o wykorzystaniu takiej drabiny w moim nowym mieszkaniu. Może w jadalni, na ścianie obok stołu. Idealne miejsce i rozwiązanie.
Kreatywne podejście producentów do drabiny dekoracyjnej zrodziło wiele ciekawych i unikatowych propozycji dostępnych na rynku. Oto kilka z nich:


drabina dekoracyjna - tutaj


drabina półka - tutaj


drabina półka -tutaj


drabina gazetownik - tutaj


drabina bambusowa - tutaj


drabina szczebelkowa - tutaj


drabina wieszak - do kupienia tutaj


półka na książki One step up - tutaj


drabina Kiddo- tutaj


drabina Multi - tutaj

2 komentarze:

  1. Oto jak ciekawie można wykorzystać drabinę. Bardzo ciekawe pomysły !

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajna alternatywa dla tradycyjnych szafek i regałów.
    Ładne, lekkie i można samemu wykonać.
    Najbardziej podoba mi się ta z pojemnikami na zabawki :)

    OdpowiedzUsuń