niedziela, 24 maja 2015

Aranżacja balkonu


Dużym walorem mojego nowego mieszkania są dwa balkony, w tym jeden o powierzchni 8 m². Jest to przestrzeń umożliwiająca aranżację namiastki własnego ogrodu.
Zależy mi na stworzeniu miejsca do wypoczynku, popołudniowej drzemki, wieczornej lektury a także leniwego, beztroskiego śniadania czy porannej kawy. Część balkonu będzie przeznaczona na dziecięcą aktywność z podwieszoną huśtawką/fotelem, regałem na drobiazgi i strefą podłogi do kreatywnej zabawy. Loggię zaprojektowałam z myślą o wspólnym spędzaniu czasu w gronie rodziny i przyjaciół jak również przestrzeni, w której mogę chwilę pobyć sama. Zaplanowałam balkon skomponowany z elementami zieleni i doskonale oświetlony, spójny stylistycznie z wnętrzem mieszkania. Będzie na nim duże, wygodne siedzisko z oparciem oraz krzesła z okrągłym stolikiem. Posadzkę balkonu wykończę drewnianym podestem.

W związku z tym, że będziemy się wprowadzać dopiero w listopadzie, urządzanie balkonu pozostawimy sobie na wiosnę. Do tego czasu uda mi się dopracować koncepcję aranżacji ze wszystkim szczegółami. Jednak już po tegorocznym sezonie letnim planujemy zakupić meble i dodatki na wyprzedażach, korzystając z promocyjnych cen i dużego wyboru asortymentu. Obiecuję napisać o tym co wybraliśmy i co udało się upolować.

Komponując swój balkon niezmiennie czerpię inspirację od innych. Jednym ze źródeł są genialne projekty wspomnianej już wcześniej na blogu pracowni InteriorNA, wykraczające poza standardowe myślenie o tej części mieszkania. Świetne pomysły na wprowadzenie drewnianych elementów oraz aranżacje z wykorzystaniem półek i grafiki, nadają balkonom niepowtarzalnego i nieoczywistego charakteru. Sprawiają wrażenie kontynuacji wnętrza mieszkania z jego domowymi atrybutami takimi jak poduszki, regały czy książki.

Źródło zdjęć tutaj


A tak wyglądają balkony mieszkań na sprzedaż w Szwecji. Proste, wysmakowane i pełne zieleni.Źródło zdjęć tutaj

5 komentarzy:

 1. Te szwedzkie balkony to takie wysmakowane po homestejdżingu:) Te pozostałe w tle już całkiem zwyczajne...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego zaznaczyłam, że to mieszkania na sprzedaż gdzie stworzono na balkonach piękne scenerie :)

   Usuń
  2. Ogromnie się cieszę, że poruszyła Pani ten temat. I ja planuję w tym roku aranżację tarasu, żeby w przyszłym zrealizować projekt :-) Mogłaby Pani polecić firmy w tym się specjalizujące?

   Usuń
  3. Chyba, ze aranżacja tarasu również wchodzi w zakres świadczonych przez Panią usług? :-)

   Usuń
  4. Przyznam się, że nie jestem specjalistką w aranżacji balkonów czy tarasów, ale z chęcią podejmę się takiego wyzwania.

   Usuń