piątek, 17 kwietnia 2015

WorkspacePracownia jest miejscem, zaraz po domu, w którym spędzam najwięcej czasu. Urządzając ją, budowałam swój twórczy azyl i jednocześnie kreowałam wizytówkę swojej marki projektowej.
Koncepcja wnętrza opiera się na idei minimalizmu, wyrażonej w wąskiej palecie barw i prostocie form elementów wyposażenia. Dominują w nim kolory bieli i czerni oraz odcienie drewna. Akcentem przełamującym ascetyczną kompozycję pomieszczenia jest biała tapeta w czarne kropki. Ożywia wnętrze i nadaje mu dynamicznego charakteru. 
Integralną częścią pracowni jest wygodna i dobrze rozplanowana zabudowa. Pomieszczenie ma 3 metry wysokości, dające duże możliwości aranżacyjne. Udało mi się zagospodarować i wykorzystać w pełni przestrzeń na całej szerokości i długości jednej ze ścian. Zaprojektowałam na niej pojemny regał z wydzielonymi zamkniętymi szafkami i szufladami. Najważniejsze w pracowni jest obszerne biurko na dwa komputery oraz wygodny fotel do pracy. Spędzając przed monitorem często wiele godzin, muszę mieć maksymalny komfort. Dodatkowym praktycznym meblem jest okrągły stół z krzesłami, przy którym spotykam się z inwestorami i omawiam ich projekty. Dwie ściany pracowni pomalowała farbą tablicową, na której zapisuję istotne informacje i myśli. 

Niezbędne w pracy architekta są próbki materiałów. Ich katalog w mojej pracowni ciągle się powiększa. Podejmuję współpracę z coraz większą liczbą firm, których produkty cechuje piękne wzornictwo i najwyższa jakość. Myślę, że już wkrótce będę musiała zaprojektować nowy regał do ekspozycji wszystkich próbek.

Stworzyłam wnętrze, w którym uwielbiam pracować, gdyż sprzyja ono skupieniu i kreatywnemu myśleniu. Jednocześnie jest to miejsce, w którym czują się dobrze moi inwestorzy, często podkreślający jego wyjątkowość. 
6 komentarzy:

 1. Bardzo fajne przestronne wnętrze! Idealna pracownia, wszystko bardzo mi się podoba :)
  A tapeta w kropeczki urocza :D
  pozdrawiam i zapraszam również do mnie: www.homemade-stories.blogspot.be (w wcześniejszych postach jest mieszkanie które sama również urządziłam :) )

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi też przyjemnie by się pracowało w takim wnętrzu :) Rewelacja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękny - zakochałam się w nim! :)

  OdpowiedzUsuń