wtorek, 14 kwietnia 2015

Postępy na budowieNie było mnie na budowie kilka tygodni. W międzyczasie kontaktowałam się z deweloperem i wybrałam grzejnik łazienkowy, o którym pisałam /tutaj/. Miesięczna przerwa pozwoliła mi nabrać dystansu do mojej inwestycji i zatęsknić za nowym mieszkaniem.
Dałam sobie czas i możliwość na dokładniejsze zapoznanie się z okolicą /tutaj/. W mieszkaniu położone zostały tynki wewnętrzne i rozprowadzona instalacja wodno-kanalizacyjna oraz co. Ściany nabrały przejrzystej formy, dzięki czemu lepiej odbiera się całą przestrzeń a wnętrze wydaje się mniej surowe i "budowlane". Swoją drogą sypialnia na pierwszym zdjęciu jest w tym stanie bardzo klimatyczna. Wpisuje się w konwencję stylu industrialnego. Wystarczyłoby wykończyć podłogę, dać odpowiednie oświetlenie, meble i gotowe. Hmm...muszę przemyśleć tę koncepcję.
Zanim do mieszkania weszli tynkarze, był problem z zawilgoceniem stropu nad nami i ścian zewnętrznych. Kierownik budowy zadecydował, że etap wykańczania przegród pionowych i poziomych rozpoczną po dokładnym ich osuszeniu. Na szczęście tegoroczna zima i wczesna wiosna umożliwiły przyspieszenie tego procesu i rozpoczęcie prac tynkarskich. W związku z tym, iż nad częścią naszej sypialni znajduje się taras mieszkania na ostatniej kondygnacji, kierownik zastosował grubszy i lepszy styropian, niż ten przewidziany w projekcie budowlanym. Dzięki temu nie będziemy mieli problemów z przymarzaniem, a właściwie położona izolacja, uniemożliwi przenikanie wilgoci do pomieszczenia.

7 komentarzy:

 1. przekaż kierbud'owi że doprowadzenia do grzejników powinno się układać tak samo jak kable, w miarę w liniach prostych a nie łukami. Kasia, błagam Ciebie, wierzysz że dali coś lepszego niż w projekcie (umowie)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie kwestia wiary, ponieważ zostaliśmy o tych zmianach poinformowani dużo wcześniej.

   Usuń
  2. lepsza izolacja stropu nad częścią sypialni

   Usuń
  3. co rozumiesz poprzez "lepsza"? a co miało być? Ostatnimi czasy liczyłem (a i jestem w trakcie liczenia) kilka bloków i żaden deweloper nie powiedział mi "Panie Rafale, da Pan lepszy materiał, my dopłacimy" przeważnie jest lepszy ale żeby był w tej samej cenie co ten gorszy. W zeszłym roku miałem ciekawą sytuację jak mi inwestor powiedział że go "nie obchodzi z czego jest blok zbudowany, aby były spełnione normy i standard Praga Południe 7500 zł". Tak więc ja w to nie wierzę

   Usuń
 2. Instalacje położone okropnie!

  OdpowiedzUsuń