wtorek, 21 kwietnia 2015

Moja blogowa lista osobistaNie jestem zbyt mocno zaangażowana w świat blogosfery. Rzadko uczestniczę w blogowych dyskusjach. Wiem, że jest to moje zaniedbanie i pewnego rodzaju opieszałość, bo przecież każdy piszący pożąda interakcji ze swoimi czytelnikami. Ja również.
Pracuję więc ostatnio nad systematycznością w pozostawianiu komentarzy. Szczególnie, że coraz częściej z ogromną przyjemnością śledzę poczynania innych blogerów. Nie tylko uczę się od nich warsztatu prowadzenia bloga, ale też czerpię wiedzę, inspiracje i pomysły na życie, wnętrza i kolejne posty. Podążanie za twórczością innych jest też szczególnym doświadczeniem estetycznym. Świetne technicznie zdjęcia, ciekawa, gustowna szata graficzna stanowią wdzięczny w odbiorze i miły dla oka obraz.  

W  związku z moim zamiłowaniem do projektowania i architektury, głównym nurtem mojej uwagi są blogi wnętrzarskie. Natomiast doświadczenie życiowe bycia mamą skłania mnie ku blogom rodzicielskim/edukacyjnym. Z kolei mój brak talentu i pasji do gotowania rekompensują niezawodne przepisy z blogów kulinarnych. 

Współczesna blogosfera jest przesycona tematycznymi adresami. Tym bardziej jestem wdzięczna, że poświęcacie swój cenny czas i uwagę na śledzenie i czytanie moich nowych wpisów. Udało mi się znaleźć wśród mnogości blogów kilka, na których zagościłam na dłużej i regularnie do nich zaglądam. Są wśród nich pozycje mainstreamowe, powszechnie znane ale i te niszowe, o węższym gronie odbiorców.

Oto moja krótka lista stałych adresów czytelniczych:

BLOGI WNĘTRZARSKIE

1. Apetyczne Wnętrze

Inspirujący blog o pięknej grafice i fantastycznych zdjęciach. Za każdym razem ujmuje mnie jego świeżość i radość Oli z tworzenia i pisania.


2. Scandinavian Home  

Ada, autorka bloga, idealnie trafia w mój gust i poczucie estetyki.


3. Design Your Life

Duża dawka pasji, energii i żywiołowości. Alina to prawdziwy motywator do działania.


4. Scraperka

Z Anią zawsze z przyjemnością podróżuję po wyjątkowych wnętrzach i odkrywam unikatowe dodatki.

 
5. My Scandinavian Home

Zagraniczny zbiór niestandardowych wnętrz w jednym miejscu.
BLOGI RODZICIELSKIE/EDUKACYJNE


Wiedza, informacje i odpowiedzi na pytania nurtujące każdego rodzica.


2. Nebule

Ania, którą znam od lat, jest moim źródłem wiedzy i mądrości o wychowaniu dzieci.


3. Hafija

Moje wsparcie dla matczynych rozterek.Regularnie podglądam koleżankę z podstawówki, świetne zdjęcia jej dzieci i niezmiennie charakterną naturę.Mnóstwo genialnych koncepcji DIY.Kompleksowy przekrój pomysłów i podpowiedzi dla całej rodziny.
BLOGI KULINARNE


Niemal każda potrwała, zrobiona na podstawie przepisów Asi, wychodzi i obłędnie smakuje.Zdrowo i smacznie. Choć zbiór przepisów jest jeszcze skromny, to ich wartość i walory kulinarne są nie do przecenienia. 4 komentarze:

  1. O, dzięki za wspomnienie i polecenie innych. Zajrzę:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow! Ogromnie dziękuję za wyróżnienie, jest mi bardzo miło :* :))

    OdpowiedzUsuń