sobota, 7 marca 2015

Dorota Was urządzi


Kadr programu "Dorota Was urządzi"

Nieustannie szukam inspiracji. Zarówno w unikatowych i nieszablonowych projektach wnętrz jak i procesach tworzenia oraz metodach pracy innych architektów. Wiele wzorców odnajduję za granicą, rzadziej w osobach rodzimych projektantów. Jest kilku polskich twórców, których podziwiam i śledzę ich kolejne projektowe dokonania. Ostatnio jednak zachwyciłam się osobą ze srebrnego ekranu. Nie przypuszczałam, że na swoim blogu będę rekomendować program telewizyjny.
Zawsze z ciekawością przyglądam się formatom wnętrzarskim obejmującym różnego rodzaju metamorfozy. Jednak dotychczas żaden z nich nie trafił w moje poczucie estetyki. Wiele tego typu programów odbiegało też od rzeczywistego obrazu pracy architekta. Aż trafiłam na świetny program "Dorota Was urządzi". Prowadzącą Dorota Szelągowska jest sympatycznym, kontaktowym i rzeczowym architektem. Ale to co w niej najbardziej cenię to jej wiedza praktyczna, wnętrzarski smak i autentyczność. Dorota, mając wyznaczony mocno ograniczony budżet, aranżuje wnętrza w różnych stylach, ale w większości są to przestrzenie urządzone z gustem i mnóstwem ciekawych pomysłów. Oczywiście nie wystrzega się błędów, często niezauważalnych dla laika, ale każdy architekt je popełnia. Jestem bardzo wymagająca zarówno wobec własnej pracy jak i twórczości innych. Jeśli już coś mnie zachwyci to jednocześnie mocno pochłania. Tak było z tym programem. Niemal jednym ciągiem obejrzałam wszystkie odcinki pierwszego sezonu. W każdym Dorota przekazuje dużą dawkę informacji oraz podpowiada jak wykonać samemu wiele elementów dekoracyjnych. Znakomita część jej pomysłów jest nietuzinkowa i  zgodna z moich gustem. Aranżuje wybrane przestrzenie mądrze i niebanalnie. Odpowiada mi sposób w jaki prowadzi ten program, jak nawiązuje relacje z inwestorami oraz współpracuje z ekipą remontową. Widać porozumienie między nią i zespołem fachowców, nie ma niepotrzebnego zadęcia czy wyzłośliwiania się każdej ze stron, co często spotykamy w innych tego typu programach. Każda realizacja Doroty ma pewną myśl przewodnią oraz akcenty nadające wnętrzu wyjątkowości. Dodatkowym atutem programu jest przedstawiony po każdej metamorfozie kosztorys z wykazem wszystkich wydatków oprócz robocizny. Przyznam, że oglądając jej poczynania, a zwłaszcza prace majsterkowe, nabrałam ogromnej ochoty na poszerzenie swojej wiedzy z zakresu stolarstwa i rzemieślnictwa, dzięki której można stworzyć wyjątkowe elementy wyposażenia i wystroju. Serdecznie polecam program "Dorota Was urządzi" zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. A może już go znacie i oglądacie? Chętnie poznam Wasze opinie.


Kadr programu "Dorota Was urządzi" 


Kadr programu "Dorota Was urządzi" 


Kadr programu "Dorota Was urządzi"


5 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. ojj po ten program potrafi wciągnąć...a Dorota to kopalnia świetnych pomysłów..

   Usuń
 2. Ja uwielbiam Dorotę i czasem się kieruje jej poradami i sama też odnawiając meble zainspirowałam się jej pomysłami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potrafi nie tylko zainspirować ale też zmotywować do działania ;)

   Usuń
 3. nagrywam każdy odcinek. uwielbiam panią Dorotę.

  OdpowiedzUsuń