niedziela, 25 stycznia 2015

Projekt kuchniNareszcie udało się wykonać koncepcję kuchni. Założeniem projektu była prosta, geometryczna forma, neutralne barwy bieli, szarości i drewna. Całość przełamane grafitowym kolorem farby tablicowej i żółtymi/limonkowymi akcentami takimi jak kable lampek żarówek. Surowości wnętrzu dodają metalowe krzesła i belki przysufitowe.
Istotnym detalem jest opaska wokół otworu okiennego oraz białe drewniane żaluzje. Między laminowanymi  szafkami dolnymi a fornirowanymi górnymi zaprojektowałam taflę szkła. Takie rozwiązanie sprawdziło się w naszym dotychczasowym mieszkaniu. Szyba jest bardzo praktyczne i łatwa w utrzymaniu w czystości. Zabudowa z lodówką ma fronty białe. Jej kolorystycznym ożywieniem są drewniane półki na wino i książki.Wizualizacje wykonał Grzegorz Gosk


16 komentarzy:

 1. ja bym szafki zrobiła pod sam sufit z podziałem na góra i dół :) efekt 3d

  OdpowiedzUsuń
 2. Odpowiedzi
  1. i najlepiej żeby były tam trudno dostępne słodycze ;)

   Usuń
  2. bardziej mi chodziło o to że jeśli półki będą do samej góry (czy drugi rząd) to w przypadku otwierania ich do góry mamy kolizję

   Usuń
 3. Fajne - ciepłe barwy.

  A nie za wysoko ta mikrofalówka? Ponadto czy ten stół w kuchni jest naprawdę potrzebny? Przy tak wąskiej przestrzeni może lepiej z niego zrezygnować. Nie planowaliście przypadkiem jakieś przestrzeni ala jadalnia?

  I jeszcze mam pytanie: co daje opaska wokół okna? Ma to jakieś właściwości izolacyjne czy tylko wizualne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na takiej wysokości mamy mikrofalówkę w obecnym mieszkaniu i jest ona wygodna, szczególnie, że oboje jesteśmy wysokimi osobami.
   Wąski stół/blat przydaje się do szybkich posiłków oraz wtedy kiedy, jedno z nas szykuje posiłek a drugie lub dziecko nam towarzyszy siedząc obok, rozmawiając z nami, malując coś, jedząc etc.
   Opaska wokół okna pełni rolę dekoracyjną, jest nawiązaniem do sposobu wykończenia otworów okiennych w starych kamienicach.

   Usuń
  2. Jej..Pani Małgorzato, to mieszkanie ma być dla Pani czy Państwa P? Szok :D Polak potrafi... piękne mieszkanie!

   Usuń
 4. jakie jeszcze żółte dodatki planujecie, oprócz widocznych na zdjęciu kabli od lampek?

  OdpowiedzUsuń
 5. Żółty lub limonkowy kolor zastosujemy w jednym z kuchennych elementów wyposażenia, którymi mogą być kubki, talerze bądź miski, a także dzbanki, ścierki kuchenne, dozownik do mydła, etc.

  OdpowiedzUsuń
 6. Odpowiedzi
  1. Okap będzie podszafkowy bezpośrednio nad płytką indukcyjną.

   Usuń
 7. Witam,
  bardzo podobają mi się Państwa wizualizacje. Z chęcią przeniosłaby je do naszego mieszkania. Również planujemy częściowo oddzielić część kuchenną od salonu za pomocą ścianki. Zastanawiam się, w jakiej odległości od szafek kuchennych jest u Państwa ścianka, że udało się zmieścić ministół i krzesła? Projekt jest cudowny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :)
   Kuchnia ma szerokość 205 cm. Ministół ma głębokość 40 cm, szafki kuchenne standardowe 60 cm i pozostaje na komunikację 105 cm.

   Usuń
 8. Witam, to aranżacja, ktorej szukalam przez dlugi czas, ze wzgledu na drewniana podloge. Mam pytanie gdzie mozna kupic takie fronty i co to za blat drewno czy laminat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fronty dolnych szafek są malowane a górne to laminat podobnie jak blat kuchenny.

   Usuń