wtorek, 9 grudnia 2014

Zanim kupimy


Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o zakupie wybranego mieszkania, chcemy sprawdzić kilka ważnych kwestii. W pierwszej kolejności dewelopera. Na szczęście jest nam znany, więc tutaj mamy pewność, że dobrze inwestujemy. Dalej na jakim etapie jest budowa i czy istnieje możliwość dokonania zmian układu ścian oraz wszystkich instalacji. Budynek zostanie oddany do użytku we wrześniu przyszłego roku, więc mamy czas na modyfikacje w projekcie mieszkania, które zostaną wykonane w fazie budowy.
Postanowiliśmy wybrać się na budowę i spotkać z kierownikiem budowy. Okazało się, że znam go jeszcze z budowlanych praktyk studenckich, kiedy to biegałam w trampkach i kasku po budowie sali gimnastycznej jednej ze szkół i liczyłam cegły. Przypomniałam mu się i mogliśmy sobie szczerze porozmawiać. Udostępnił nam do wglądu projekt budowlany całego budynku wraz z zagospodarowaniem terenu. Przejrzeliśmy uważnie rzuty i przekroje, aby mieć pewność, że projekt został rzetelnie wykonany a przewidziana konstrukcja i materiały odpowiednio dobrane. Szczególnie ucieszyły nas akustyczne przegrody pionowe i poziome. Będziemy co jakiś czas zaglądać na budowę. Jestem też w kontakcie z kierownikiem. Dla pewności o słuszności wyboru inwestycji mieszkaniowej, sięgnęliśmy do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, żeby zorientować się co urzędnicy przewiduję dla terenu sąsiadującego z inwestycją. Tu także miła niespodzianka. Tereny zielone i zabudowa wielorodzinna.
Decyzja zapadła. Jeszcze tylko kwestie formalne i możemy planować szczegóły projektu naszego mieszkania.

Poniżej nasze kryteria decydujące o wyborze i kupnie mieszkania:2 komentarze:

 1. Dzień dobry
  Zastanawia mnie kryterium 1 (…) położenie względem miejsca pracy.
  Wydaje się, że pracę zmienia się częściej niż mieszkanie. Czy nie lepiej byłoby zwrócić uwagę na dostępność komunikacji publicznej i miejsce na samochód?
  Piotr Świętochowski

  OdpowiedzUsuń
 2. Wymieniłam nasze kryteria czyli subiektywne aspekty decydujące o wyborze mieszkania. W kwestii lokalizacji kluczową sprawą była konkretna część miasta, w tym przypadku jego centrum, które ma w pełni rozwiniętą infrastrukturę, także komunikacyjną. Dużą rolę odegrało położenie względem miejsca pracy, gdyż mam swoją pracownię architektoniczną w samym centrum miasta i to w najbliższym czasie się nie zmieni. Miejsce na samochód czyli garaż to warunek dotyczący infrastruktury budynku.

  OdpowiedzUsuń